fbpx

Helpdesk
Prawo Pracy

SOS – Zwolnienia grupowe​

Sytuacja gospodarcza w Polsce w najbliższym czasie będzie trudna – wiele firm będzie musiało zastanowić się nad kosztami swojej działalności i będzie musiało zoptymalizować zatrudnienie. Część firm będzie musiała dokonać redukcji zatrudnienia. Rzadko która firma miała do tej pory do czynienia ze zwolnieniami z przyczyn niedotyczących pracownika. 

unnamed (1)

Tymczasem źle przeprowadzona redukcja zatrudnienia może oznaczać:

— 01

Roszczenia majątkowe pracowników (np.: odszkodowanie za wadliwe wypowiedzenie lub o zapłatę odprawy).

— 02

Odpowiedzialność za wykroczenie lub przestępstwo przeciwko prawom pracowników.

— 03

Odpowiedzialność wobec ZUS i urzędu skarbowego za wadliwe rozliczenie składek i podatków.

Wiemy, że statystyczna firma musi mierzyć się z pytaniami z zakresu prawa pracy związanymi z tym:

Znamy powyższe problemy ze swojego doświadczenia
– od lat pomagamy w restrukturyzacji lub likwidacji firm.

 

Wiemy też, że jest to szczególnie trudny problem dla mikro, małych i średnich firm, które na co dzień nie korzystają z doradztwa z zakresu prawa pracy – a jeśli nawet korzystają z takiego doradztwa, zazwyczaj nie obejmuje ono specjalistycznego doradztwa związanego ze zwolnieniami grupowymi.

 

Wypełnij formularz, aby otrzymać dostęp do bezpłatnej broszury

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach zwolnień grupowych – zapraszamy do zapoznania się z naszą broszurą.

Uruchomiliśmy wyjątkowy serwis „SOS Zwolnienia grupowe”!

Lubimy pomagać – dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić wyjątkowy serwis dla pracodawców i pracowników na temat zwolnień grupowych – „SOS Zwolnienia grupowe”. Jeżeli potrzebujesz szybkiej porady wystarczy że zaznaczysz w kalendarzu poniżej, kiedy chciałbyś żebyśmy się z Tobą skontaktowali

Wybierz dzień i godzinę. Nasz pracownik potwierdzi możliwość spotkania online tak szybko, jak to możliwe.

Spotkanie nie powinno potrwać dłużej niż 1 godzinę.

O nas

Naszą pasją jest prawo pracy – wiemy, że często pracodawcy lub pracownicy potrzebują szybkiej odpowiedzi na pytanie, czy mogą, na przykład, złożyć w określonej sytuacji wypowiedzenie umowy o pracę lub jakie są obowiązki pracodawcy w związku ze zwolnieniem pracownika.

Mamy wyjątkowe doświadczenie – w toku wielu lat pracy przy restrukturyzacji lub upadłości firm mieliśmy wyjątkową okazję zajmować się kwestiami, z którymi zazwyczaj działy HR lub większość doradców nie ma do czynienia.

Nasze porady realizują prawnicy doświadczeni w upadłości i restrukturyzacji firm – którymi kieruje doradca restrukturyzacyjny Przemysław Wierzbicki.

Przemysław Wierzbicki - adwokat

Partner kancelarii KKLW. Jest uznanym ekspertem w zakresie doradztwa związanego z zagadnieniami upadłości i restrukturyzacji, jak również sporów dotyczących tych zagadnień. Jest syndykiem i członkiem organizacji INSOL Europe.

Przed podjęciem samodzielnej praktyki pracował w kancelarii prawnej będącej częścią międzynarodowej sieci firm prawniczych. Specjalizuje się w obsłudze prawnej obrotu gospodarczego oraz w sporach sądowych, w tym z zakresu usług finansowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie z zakresu restrukturyzacji i upadłości dla firm z sektora finansowego. Doradzał, m.in. czołowym bankom, towarzystwom ubezpieczeń, funduszom inwestycyjnym oraz firmom leasingowym. Doradztwo obejmowało również reprezentację w postępowaniach upadłościowych (w tym w zakresie spraw o wyłączenie z masy upadłości, sporów o treść listy wierzytelności lub o bezskuteczność czynności prawnych upadłego), jak również w postępowaniach sądowych związanych z upadłością (w tym w zakresie skarg pauliańskich, roszczeń odszkodowawczych). Uczestniczył w precedensowych postępowaniach sądowych, m.in. przed Trybunałem Konstytucyjnym i przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Jest autorem licznych artykułów prasowych i prelegentem na wielu konferencjach.

Call Now Button