fbpx

Upadłość konsumencka Wrocław

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej stanowi dla wielu dłużników możliwość wyjścia ze spirali zadłużenia i odzyskania pewnej stabilizacji finansowej. Klientom z Wrocławia i okolic zapewniamy niezbędne doradztwo w sprawie upadłości konsumenckiej.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej Wrocław – to warto wiedzieć

Zastanawiasz się, jak wyjść z długów (Wrocław)? Możesz ogłosić upadłość, jednak każdy ekspert finansowy potwierdzi, że tego rodzaju procedura powinna stanowić wyjście ostateczne – zawsze warto skonsultować się z doradcą, który może znaleźć inne rozwiązanie, a tym samym pomoże Ci uniknąć postępowania upadłościowego.

Do skorzystania z procedury upadłości osoby fizycznej upoważnieni są dłużnicy, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej oraz osoby fizyczne prowadzące działalność w formie jednoosobowej lub jako wspólnik spółki cywilnej. . Osoba decydująca się na skorzystanie z instytucji upadłości konsumenckiej musi być niewypłacalna. Oznacza to, że od przynajmniej trzech miesięcy nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań względem wierzycieli, a przy tym łączne dochody nie pokrywają w całości kosztów utrzymania oraz wysokości wszystkich spłat.

Postępowanie upadłościowe Wrocław

Rozważasz ogłoszenie upadłości konsumenckiej (Wrocław)? W takim przypadku musisz dopełnić szeregu niezbędnych formalności. Pierwszą jest złożenie wniosku do sądu, który zajmie się indywidualnym rozpatrzeniem Twojej sprawy. Pamiętaj – procedura ogłoszenia upadłości może zająć nieco czasu, w dodatku do dnia ogłoszenia decyzji sądu nie możesz mieć pewności, że otrzymasz decyzję pozytywną!

Jeśli sąd przychyli się do wniosku o przeprowadzenie upadłości konsumenckiej (Wrocław) może (ale nie musi) zdecydować także o częściowym lub całkowitym umorzeniu zobowiązań upadłego. Standardowo jednak będzie dążyć do ustalenia planu spłaty, który będzie w stanie zaspokoić oczekiwania wierzycieli.

Powołany przez sąd syndyk zajmie się natomiast spieniężeniem masy upadłości, czyli majątku należącego do osoby fizycznej (dłużnika) tak, by doszło do spłaty wierzycieli. Dłużnik musi zatem liczyć się z możliwością straty nieruchomości, środków finansowych zgromadzonych na kontach bankowych oraz majątku ruchomego.

Chcę ogłosić upadłość konsumencką – na co mogę liczyć?

Jedną z istotniejszych korzyści towarzyszących ogłoszeniu upadłości dłużnika jest natychmiastowe (z dniem ogłoszenia upadłości) wstrzymanie windykacji oraz wszelkich postępowań egzekucyjnych. W tym momencie przestają być naliczane wszystkie odsetki od zobowiązań upadłego, co również hamuje narastanie długu.

Osoba ogłaszająca bankructwo nie musi ponadto obawiać się utraty dachu nad głową, nawet w przypadku włączenia nieruchomości do masy upadłości. W takiej sytuacji może otrzymać bowiem środki zapewniające możliwość wynajmu lokum.

Call Now Button